Witam wszystkich:)


Regularnie zamieszczam coraz to nowsze artykuły, które dotyczą obu kursów:

I. Kurs Gitarowy dla początkujących - w lewym nagłówku !

II. Kurs HTML i CSS - w prawym nagłówku !


Polecane blogi:19 października 2013

Gitary Taylor

Gitary Taylor - prezentują się one w nowej odsłonie, nastąpił podział na modele akustyczne, jak i elektroakustyczne.

Gitary akustyczne

Do najlepszych możemy zaliczyć typ GS. Jest tutaj ukazany nowy kształt gitary, który przyjął nazwę Grand Standard(GS). Okazał się to pomysł samego Boba Taylora, który został zaakceptowany. Czym się charakteryzuje taka gitara? Przede wszystkim posiada powiększoną powierzchnię płyty rezonansowej, jak i jest bardzo poręczna. Wydaje się być bardzo głośna. W roku 2007 mogliśmy zauważyć 20 nowych modeli-posiadały one kształt GA-Grand Auditorium, jak i GC-Grand Concert oraz DN-czyli Dreadnought. Do najbardziej cennych gitar typu Dreadnaught możemy zaliczyć modele 910, jak i 810-posiadają one zmieniony system ożebrowania. Jeśli weźmiemy pod uwagę rozbudowanie takiej gitary- poprzez zastosowanie elektroniki expression system, czy pickupy, to warto zaznaczyć, że takie możliwości posiadamy w każdym z dostępnych modelów akustycznych. Jest to możliwe w przypadku wykonania specjalnego zamówienia. Nie występuje wersja Cutaway. To było przede wszystkim podejście Boba, który bardzo ceni sobie całe pudło rezonansowe, dzięki któremu jest możliwość uzyskania najlepszego, akustycznego dźwięku.

Gitary elektroakustyczne

Poza gitarami akustycznymi, staramy sie korzystać z elektroakustycznych. Także Taylor wprowadził odpowiednie gitary tego typu. Możemy na przykład wymienić modele jego gitar z CE oraz pewne unowocześnienia, które nastąpiło w odpowiednich modelach gitar:
-modele 300, 400 zaprezentowano z wyższą jakością ożyłkowania, jak i wypukłą płytą spodnią;
-modele 800-klonowe ożyłkowanie;
-modele linii 900-użycie kluczy Gotoh 510, jak i siodełka oraz podstawkę z kości;
-modele 500 i 700-użycie macicy perłowej, w celu ozdobienia rozety.
Gitary elektryczne

W muzyce rockowej istotną rolę odgrywają gitary elektryczne. Taylor stara się nam zaprezentować model T5. cechuje się on wyrównaniem poziomu wysokości strun oktawowych, poprzez zastosowanie ukształtowanego podstawka. Poza tym została utworzona T5- 12 strunowa. Na niem możemy zauważyć niesamowite możliwości. Warto jest zaznaczyć, że płyty są wykonywane z lepszych gatunków drewna. Jest na przykład wykorzystywane tutaj drewno Cocbolo, koa, orzechowe, czy palisandrowe.


                     


Nowe linie: 100 i 200

Nowe gitary dają nam nowe możliwości. Do 3 podstawowych gitar Taylor zaliczamy Taylor 110, 210 oraz 214. Jednak wyszły nowe, w tym 100 i 200, które lepiej wyglądają, jak i są oceniane. Wynika to z faktu, że posiadają one kształt GA-Grand Auditorium oraz DN-Dreadnought. Jeśli weźmiemy pod uwagę te 2 gitary, to możemy zauważyć, że posiadają nowe przetworniki podmostkowe ES Element. A w linii 200 dostrzegamy boczki laminowane i palisandrowe. Czyli wykonane z lepszego drewna, które coraz częściej jest uwzględniane podczas tworzenia gitar wszelkiego rodzaju.


                                                    Linia Presentation

Do świetnych gitar Taylor, które wyszły, możemy zaliczyć linie Presentation. Co możemy o nich powiedzieć? Przedstawiają nam one wykonanie lutnicze, a do budowy zostały uwzględnione najcenniejsze drewno. Takie gitary są w stanie zapewnić niesamowity dźwięk i brzmienie, którego poszukuje większość gitarzystów. Wybór jest również bardzo szeroki, ponieważ wyróżniamy typy GS, GA, GC, Jumbo oraz Dreadnaught. Pod względem drewna, to zostało wykorzystane koa, orzech, cocobola, klon. W tym przypadku Taylor uwzględnić również gitary z wycięciem Cutaway, zarówno typ florencki, jak i wenecki. W linii tych gitar dostrzegamy żyłkowanie standardowe, jak i bizantyjskie. A została wykorzystana elektronika ES element, jak i Expression System.