Witam wszystkich:)


Regularnie zamieszczam coraz to nowsze artykuły, które dotyczą obu kursów:

I. Kurs Gitarowy dla początkujących - w lewym nagłówku !

II. Kurs HTML i CSS - w prawym nagłówku !


Polecane blogi:18 września 2013

Rodzaje lamp gitarowych

W przypadku różnych gatunków muzycznych jesteśmy w stanie wymienić odpowiednie brzmienie. Poza tym możemy przyznać, że gitarzyści posiadają oryginalny styl, każdy z nich. Ale trzeba wspomnieć o tym, że w świecie muzyki istotny jest sprzęt, w tym także wzmacniacz lampowy. 

To przede wszystkim lampy elektronowe tworzą odpowiednie brzmienia wzmacniacza, jego styl muzyczny. Wpływ ma tutaj rodzaj, jak i jakość używanej lampy. Z tego względu muzycy starają się korzystać z lamp najwyższej jakości, do nich zaliczamy Vacuum Tube Inspection. W jej w przypadku to my rozdzielamy wydajność lampy, jak i właściwości audio. Możemy je dowolnie dobierać, aby stworzyć konkretny wynik pracy. 
Działanie polega na tym, że jednostka testująca sprawdza lampę osobno, dzięki temu ustala jej granice. Obecność na lampach VII dokładnie nam wskazuje o jej wysokiej jakości. Dlatego warto się na nie decydować.

Również należy pamiętać o tym, że lampy posiadają odpowiednie właściwości, które wynikają z procesu produkcji. Na przykład może występować wśród nich odpowiedni system numeryczny(1-10). Dzięki temu jest możliwość dostosowania odpowiedniego dźwięku, który decyduje o stylu muzycznym, grze. Jeśli weźmiemy pod uwagę muzykę country, modern indie, czy pop, to tutaj świetnie sprawdzają się lampy z niższą numeracją 1-4, które się później przesterują. Dlatego świetnie pasują do takiego rodzaju muzyki. Dalsze oznaczenia od 5-7 są skierowane do klasycznego rocka, czy crunchu. A dalsze numery, czyli 8-10 wykorzystujemy podczas gry metalu, heave rock.

Lampy:
Dobrze jest decydować się lampy elektronowe, które są wysokiej jakości, wtedy uzyskujemy odpowiednią jakość dźwięku, który chcemy uzyskać. To spowodowało, że Hughes&Kettner stworzyli nowy sprzęt. Służy on do testowania lamp wysokiej jakości. I trzeba przyznać, że następuje to przy minimalnych kosztach. Jeśli weźmiemy pod uwagę system, to jego nazwa brzmi Vacuum Tube Inspection, czyli VII. To ona służy sprawdzaniu mechanicznych i elektrycznych właściwości lamp. Podział wydajności jest zależny od charakterystyki elektrycznej. Dlatego w tym przypadku zostało zastosowany podział na skalę numeryczną od 1-10, które ma na celu łatwe dostosowanie lamp do potrzeb danych muzyków.


-Lampa elektronowa 6L6
Ta lampa jest w stanie zapewnić nam ciekawe amerykańskie brzmienie, jak i amerykańską naturę. Charakterystyką tych lamp jest uzyskanie głośnych brzmień oraz bardzo soczystych. Warto tutaj wspomnieć o uzyskaniu czystego cleanu, jak i najcięższego metalu. Ta lampa była wykorzystywana we wzmacniaczach gitarowych, które były wykorzystane w latach 50 ubiegłego stulecia. A jest możliwość wykorzystania jej w wielu rodzajach muzyki- zarówno rock, country, heavy metal. A jest skierowana do wzmacniaczach, których moc jest równa od 50-200 Watt.-Lampa elektronowa EL84
Ta lampa jest najcieńsza z VII, które wyszły. A jest wykorzystywana w wzmacniaczach combo lampowych. Tutaj również zauważamy konstrukcję pentody. Dzięki niej jest możliwość uzyskania czystego rytmicznie dźwięku. Poza tym w momencie przesterowania, umożliwia harmonie brzmienia, jak i uzyskanie brzmienia blues crunch. Przede wszystkim używana w wzmacniaczach o mocy 5-40 watt.
-Lampa elektronowa EL34
Ta lampa składa się z pięciu elementów, również pentoda. Jeśli chodzi o brzmienie, to jest ono natury brytyjskiej, czyli ciepłe przebrzmienia. Dźwięk jest w stanie subtelnie ulegać zmienia, w zależności mocy lampy. W przypadku mniejszego ustawienia zapewnia uzyskanie ciepłej góry dźwiękowej, jednak podczas mocnego przesterowania umożliwia uzyskanie bogatych harmonicznie dźwięków, które są brane pod uwagę w bluesie, jak i w kapelach rockowych lat 70 ubiegłego stulecia. Są one przede wszystkim wykorzystywane w wzmacniaczach bombo i head o mocy 50-100 watt.Polecam: Śpiewnik Gitarowy, Śmieszne Początki z Gitarą:)