Witam wszystkich:)


Regularnie zamieszczam coraz to nowsze artykuły, które dotyczą obu kursów:

I. Kurs Gitarowy dla początkujących - w lewym nagłówku !

II. Kurs HTML i CSS - w prawym nagłówku !


Polecane blogi:03 września 2013

Paul McCartney The Beatles

Początek życia 
Jak przedstawiało się dzieciństwo tego artysty?
Możemy zauważyć, że jego początek nastąpił w szpitalu "Walton General Hospital" - Liverpool. Jego matka wcześniej pracowała tam na oddziale położniczym-matka Mary. Jego brat Michael urodził się 7 stycznia 1944 roku, a on 1942, czyli 2 lata wcześniej.
Został ochrzczony w kościele rzymskokatolickim. Ale tak naprawdę nie posiadał sprecyzowanego wyznania. Wynika to z sytuacji, jaka panowała w jego domu, czyli Matka była katoliczką, natomiast ojciec agnostykiem - James Mccartney.

The Quarrymen 1957-1960
Spotkanie Lennona i Paula nastąpiło, kiedy miał 15 lat, na festynie dobroczynnym - 6 lipca 1957 roku. Przyjaźń Lennona i Paula nie spodobała się ciotki Lennona - wynikało to z faktu, że ona uważała Paula za robotnika niższej klasy. Rodzice obawiali się, że Paul nie jest dla niego odpowiednim towarzystwem. Próby The Wuarrymen odbywały się w salonie przy 20 Forthlin Road. Wtedy przyjaciele skupili się na wspólnym tworzeniu piosenek. Paul również przekonał, aby Harrison dołączył do zespołu. Lennon nie był do tego przekonany, ponieważ Harrison był jeszcze młody, ale kiedy usłyszał, jak on gra na próbach, to chętnie się do niego przekonał. Jednak Harrison sprzeczał się z Lennonem o umiejętności muzyczne.
The Silver Beatles:
Nazwa zespołu również ulegała pewnym zmianom. Możemy zauważyć, że na poczatku "The Silver Beatles". Zmiana nazwy nastąpiła w sierpniu 1960 roku.

Ale muzyka nie okazała się jedyną formą twórczości, która zajmować się Paul. Poza tym interesował się malarstwem. A przy tym zajmował się obroną praw zwierząt, czy był aktywistą w kampaniach przeciw minom lądowych, wybijaniu fok. Został on zaliczony do 100 żyjących geniuszy, opracowany na podstawie sondażu Creators Synectics. Został również dwukrotnie wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame.

(Najwyższa sprzedaż 1977-1984).
Mccartney jest właścicielem firmy MPL Communications, posiada również prawa autorskie do ponad 3000 piosenek.