Witam wszystkich:)


Regularnie zamieszczam coraz to nowsze artykuły, które dotyczą obu kursów:

I. Kurs Gitarowy dla początkujących - w lewym nagłówku !

II. Kurs HTML i CSS - w prawym nagłówku !


Polecane blogi:03 stycznia 2013

Pozycja podczas gry na gitarze

Na pewno, aby dobrze nauczyć się grać na gitarze, to powinniśmy opanować podstawy. A do nich zalicza się utrzymanie odpowiedniej pozycji. Jak powinna się ona prezentować? Musimy zauważyć, że może być tutaj kilka możliwości.

Granie na gitarze w pozycji siedzącej. Wiele osób zauważa, że gra na gitarze siedząc jest prostsza, gdyż przede wszystkim na tym się skupiamy.
Ale, jak powinniśmy w takiej pozycji trzymać gitarę?
Należy posiadać prostą pozycję ciała. Bardzo dobrze będzie ustalić gitarę w środek nóg. Dół gitary powinien stykać się udem prawej nogi, a środek gitary powinna być oparta na drugiej nodze.
Jest możliwość skorzystania z podnóżka gitarowego. Ale możemy z wielu rzeczy uczynić sobie taki podnóżek, pod lewą nogę (wystarczy zwykły but, puszka).


                                                                                                                                           

- Gra w pozycji stojącej. W takiej sytuacji musimy zaopatrzyć się w odpowiedni pasek do gitary. Dzięki niemu będziemy mogli bez problemu pozwolić sobie na taką pozycję. Jednak także powinniśmy pamiętać o prostej sylwetce. Im więcej będziemy ćwiczyli granie w takiej pozycji, to na pewno wyjdzie nam z każdym razem lepiej.

Kurs gitarowy dla początkujących - lekcje gry na gitarze, nauka gry na gitarze, śpiewnik gitarowy.