Witam wszystkich:)


Regularnie zamieszczam coraz to nowsze artykuły, które dotyczą obu kursów:

I. Kurs Gitarowy dla początkujących - w lewym nagłówku !

II. Kurs HTML i CSS - w prawym nagłówku !


Polecane blogi:09 marca 2013

Zakup gitary1. Zakup gitary akustycznej

Dobrze jest na początek gry zaopatrzyć się w gitarę akustyczną. To dzięki niej będziemy mogli w szybkim czasie opanować naukę grania na gitarze. Następnie będziemy mogli poznawać inne rodzaje gitar, elektroakustyczna, elektryczną, basową.

Ale, w sytuacji, gdy szukamy odpowiedniej gitary, najlepiej skorzystać z porady specjalisty. Jeśli posiadamy znajomego, który zna się na takim sprzęcie, to warto zasięgnąć u niego porady. Jednak musimy pamiętać, że taka gitara powinna być przystosowana do osoby, która rozpoczyna początki z grą na tym instrumencie.


2. Co musimy wziąć pod uwagę?
Najpierw powinna być istotna dla nas cena. Nie zakupujmy najtańszych modeli. Najlepiej będzie zakupić gitarę w koszcie od 400 do 500zł.

Trzeba również brać pod uwagę markę danej gitary. Do bardzo polecanych zaliczamy na przykład Fendera i Gibson, Burtona.
Jakich marek należy unikać? Przede wszystkim sounder, skyway, jak i wiele innych podróbek poniżej 300zł.

Następnie powinniśmy zainteresować się brzmieniem gitary. Na jej wpływ będzie miał materiał, dlatego również kierujmy na niego uwagę( a unikajmy sklejek). A zachodząc do sklepu, dokonamy pewnej formy sprawdzenia brzemienia gitary. Polega ono na przyłożeniu na 12 progu palca lewej ręki w taki sposób, aby ją tylko dotknął. A palcem prawej ręki trącamy taką strunę(tak sprawdzamy każdą strunę) Dzięki temu przekonamy się, jak grają flażety.

Ważne powinno być dla nas także samo wykonanie gitary akustycznej. Musimy przyglądać się jej wykonaniu, stroikom, zbadać odległość strun od progu, która powinna być również na 12 progu niska. Dzięki temu nie będziemy musieli dużą siłą dociskać strun.

Także starajmy się zakupić gitarę, która będzie nam pasować pod względem naszego gustu. Dzięki temu zawsze chętnie będziemy z niej korzystali.