Witam wszystkich:)


Regularnie zamieszczam coraz to nowsze artykuły, które dotyczą obu kursów:

I. Kurs Gitarowy dla początkujących - w lewym nagłówku !

II. Kurs HTML i CSS - w prawym nagłówku !


Polecane blogi:04 stycznia 2013

Ustawienie rąk czyli jak trzymać gitarę

Podczas gry należy zwracać uwagę na ustawienie rąk.

Lewa ręka ma nam służyć do zaciskania odpowiednich strun na gryfie. Trzeba zauważyć, że palce tej lewej ręki muszą być ułożone najbardziej prostopadle. Musimy też starać się, aby jednym palcem nie zaciskać kilku strun, przez co tłumilibyśmy dźwięk innej struny.

Także podczas gry korzystamy z kciuka. Ten o to palce musi być wyprostowany.
Poza tym, jeśli będzie przechodzić na gryfie po odpowiednich akordach, to musimy pamiętać o sprawnym poruszaniu takiego kciuka po gryfie.


A jak powinno wyglądać ułożenie prawej ręki?

Powinna ona swobodnie zwisać, sztywność odrzucamy(nie ma się czym stresować)
Wtedy ręka musi opierać się na ramieniu, blisko łokcia o pudło rezonansowe.

Piórko także powinno być odpowiednio przez nas utrzymywane. Najlepiej trzymać je na środku, za pomocą kciuka, a palcem wskazującym przytrzymujemy boczną częścią palca (wtedy musimy go ugiąć).


Trzymanie gitary dla osób leworęcznych

Wiadomo, że mogą takie osoby korzystać ze specjalnych gitar dla nich przeznaczonych. Ale lepszym wyjściem okaże się nauka gry, tak jak osoby praworęczne. Dzięki temu będą mogli wyszkolić dane ręce w taki sam sposób. A taka technikę będą mogli bez problemu opanować.

Jednak musimy zauważyć, że wiele tutaj zależy od danej osoby. Mogą być osoby leworęczne, które dokładnie prosperują 2 rękoma. Jeśli jednak dla nas lewa ręka stanowi dużą przewagę, to najlepiej będzie korzystać z gitar specjalnie przystosowanych. W ten sposób będziemy mogli całkowicie wykorzystywać swój potencjał.