Witam wszystkich:)


Regularnie zamieszczam coraz to nowsze artykuły, które dotyczą obu kursów:

I. Kurs Gitarowy dla początkujących - w lewym nagłówku !

II. Kurs HTML i CSS - w prawym nagłówku !


Polecane blogi:28 sierpnia 2013

Metallica - ogólnie

 

1 miejsce jako zespół metalowy lat 80-grający heavymetal, założony w roku 1981 w Los Angeles. Składający się z Larsa Ulricha, Jamesa Hetfield, Kirk Hammetta, Roberta Trujillo. Ta grupa okazała się być twórcą muzyki trash metal.

Początki

Metallica miała swój początek w roku 1981. Chęć założenia zespoły posiadał Lars Urlich, dlatego w gaziecie 'the Recycler' umieścił ogłoszenie, w celu poszukiwania chętnych do założenia zespołu-który miał być znany z muzyki heavy metal. Następne na takim pomyśle skupił się inny artysta - James Hatfield. Niedługo później zarówno James, jak i URlich mogli się spotkać. Ale James zauważył, że ma styczność z niedoświadczonym perkusistą, który jak narazie trudno sobie radzi z pałeczkami.
Początek istnienia grupy Metallica to 28 października 1981 rok. Następnie sam Urlich został wiadomość, że posiadają wolne miejsce na składance MEtal Messacre, która została wydana przez Briana Slagela.

Jak kształtowała się nazwa zespołu? 

Została on podchwycona przez Larsa od Rona Quintany - miał on za cel promować odpowiednią gazetę, która odpowiadałaby za muzykę metalową, recenzję, wiadomości. Ale w końcu nazwa traciła na własność do Hetfielda i Urlicha. Pismo nosiło nazwę Metal Mania. Również w tym czasie zostało utworzone przez Jamesa Logo zespołu- M A. Zarówno Urlich, jak i Hetfield starali się już wspólnie nagrywać pewne utwory. Ale wkrótce się to zmieniło i do zespołu dołączył gitarzysta Lloyd Grant. To dzięki niemu była możliwość dogrania do utworów odpowiednich solówek. Warto jest zauważyć, że Grant nie został członkiem zespołu, wynikało to z braku porozumienia między muzykami. Do składanki dołączona została piosenka Jamesa, którą utworzył w dawnym zespole Leather Charm.

Zespół w styczniu 1982 roku się powiększył o Dave Mustaine. Zauważył on ogłoszenie w The Recycler i postanowił wstąpić do zespołu. Okazał się w końcu najważniejszym gitarzystą dla Metallica, a jako basista dołączył Ron McGovney.