Witam wszystkich:)


Regularnie zamieszczam coraz to nowsze artykuły, które dotyczą obu kursów:

I. Kurs Gitarowy dla początkujących - w lewym nagłówku !

II. Kurs HTML i CSS - w prawym nagłówku !


Polecane blogi:28 lipca 2011

Zakup Gitary Akustcznej

Jeśli interesuje nas muzyka akustyczna, to na pewno zdecydujemy się na posiadanie akustycznej gitary. Ale powinniśmy zwrócić uwagę na pewne porady, aby zakup okazał się trafiony. Jest kilka rzeczy, na które powinniśmy zwracać uwagę podczas zakupu gitary akustycznej:

-cena
-marka gitary
-brzmienie
-wykonanie
-wygląd
-wielkość
-wycięcia
-szerokość gryfu

1. Cena - tutaj wiele zależy od naszych możliwości. Ale nie decydujmy się na zakup taniej gitary akustycznej. Do niskie jakości możemy zaliczyć w cenie do 300zł. Jeśli chodzi o wyszukanie gitary średniej jakości, to cena wynosi minimum 400zł. Dzięki temu będziemy mieli zadowalające brzmienie gitary, strojenie i efekt.

2. Marka - do najbardziej szanowanych możemy zaliczyć Gibsona, Fendera. Ale dla początkujących świetnie przedstawiają się gitary T.Burton. Unikajcie firmy posiadające nazwę zaczynającą się na S.

3. Brzmienie gitary - w tym celu starajmy się zabrać ze sobą do sklepu muzycznego znajomego gitarzystę. Dzięki temu będzie mógł on ocenić, jakie jest brzmienie danej gitary. Istotna jest jakość flażoletów - czyli dźwięków, które są wydobywane poprzez lekkie dotknięcie strun palcem. Drugą ręką uderzamy w struny (12 próg). Poza tym istotne jest wykonanie(materiał gitary).

4. Wykonanie gitary - jak sprawdzić precyzyjne wykonanie gitary? Oto kilka wskazówek:
-sprawdź, czy nie ma widocznych wad
-sprawdź stroiki( czy są napięte)
-sprawdź krzywiznę gryfu(powinien być delikatnie wklęsły - przyciśnij strunę na pierwszym i ostatnim progu i szukaj szczeliny na gryfie.

5. Wygląd gitary - tutaj wiele zależy od naszego gustu, sposobu wyrażania własnej osoby. Dlatego kierujmy się swoim stylem.

6. Wielkość pudła:
-największe - Jumbo, super Jumbo.
-standardowe.
Wielkość pudła ma znaczenie na wydobywany dźwięk z gitary. Im jest pudło większe, tym dźwięk jest głośniejszy. Ale należy pamiętać, że większe pudło wymaga większych rąk. Dlatego na początek zaczynajmy od standardowej wersji gitary akustycznej.

7. Cutaway - wycięcie z jednej strony, które zapewnia nam dojście do dalszych progów. Lepszej jakości są gitary bez wycięcia, które wydobywają dźwięk z odpowiedniego pudła rezonansowego.

8. Szerokość gryfu - gitara akustyczna ma gryf węższy od gitary klasycznej. Możemy starać się szukać takiego, który nie sprawi nam problemów podczas grania, chwytania odpowiednich akordów.