Witam wszystkich:)


Regularnie zamieszczam coraz to nowsze artykuły, które dotyczą obu kursów:

I. Kurs Gitarowy dla początkujących - w lewym nagłówku !

II. Kurs HTML i CSS - w prawym nagłówku !


Polecane blogi:13 grudnia 2010

Zdjęcia portretowe

Wykonaj zdjęcie portretowe. Dzisiaj bardzo popularnymi zdjęciami, które są przez nas wykonywane, to zdjęcia portretowe. Są one bardzo często wykonywane, ponieważ dotyczą one ludzi, czyli osób, z którymi stale mamy styczność. Warto jednak zadbać o pewne rzeczy, aby dane zdjęcie wyszło w odpowiedni sposób.

Po pierwsze należy zadbać o Tło. 


Każde zdjęcie, w którego centrum uwagi jest jakiś człowiek oznacza zdjęcie portretowe i ono powinno mieć bierne tło, które nie będzie odciągać uwagi od fotografowanej osoby. Wiadomo, że istotne w takich zdjęciach jest ukazanie twarz. Z tego względu warto wykonywać zdjęcia przy neutralnym tle-chodzi tutaj o tło na które składają się łagodne, jednolite kolory.

Poza tym istotne jest nieraz Rozmycie

Aby dany model, który został ukazany na zdjęciu przyciągał nasze oko, to możemy posłużyć się rozmyciem szczegółów tła. Jak je wykonać? Chociażby możemy to wykonać stosując odpowiedni obiekty zmienoogniskowy i fotografując z bliskiej odległości, poza tym możemy wykonać zdjęcie poprzez ustawienie szerokiej przysłony.

Steruj modelami

Dobrze jest podczas wykonywania zdjęć sterować modelami. Możemy na przykład poprosić, by patrzył wprost w obiektyw, na bok, lub koncentrował wzrok na innym obiekcie w kadrze. Oczy ukazane na zdjęciu są bardzo istotne.

Naturalne oświetlenie

Trzeba zaznaczyć, że to przede wszystkim naturalne światło dużo lepiej nadaje się do ukazywania pełnej gamy kolorów i ocieplenia koloru skóry. Dlatego najlepiej byłoby wykonywać zdjęcia na zewnątrz. Najlepiej będzie, gdy ustawimy danego modela tak, by światło słoneczne padało na nią z boku. Gdy słońce będzie za nim, to go zniekształcimy, gdy będzie przed nim, to wyjdzie prześwietlone zdjęcie. Warto także w niektórych sytuacjach korzystać z błysku wypełniającego.

Próbuj

Dobrze byłoby stosować się do tych wskazówek. Natomiast nasze aparaty zapewne posiadają więcej umiejętności, dlatego sami powinniśmy nieco eksperymentować, jeśli chodzi o wykonywanie zdjęć portretowych. Z czasem zapewne osiągniemy dużo wprawy w wykonywaniu wysokiej jakości zdjęć portretowych.