Witam wszystkich:)


Regularnie zamieszczam coraz to nowsze artykuły, które dotyczą obu kursów:

I. Kurs Gitarowy dla początkujących - w lewym nagłówku !

II. Kurs HTML i CSS - w prawym nagłówku !


Polecane blogi:13 grudnia 2010

Zdjęcia nocą

Obecnie niektórzy z nas może posiadają dobry sprzęt fotograficzny i chcieliby go w odpowiedni sposób wykorzystać, na przykład robiąc zdjęcia nocą. Należy jednak zastosować się przy tym do bardzo ważnych wskazówek. Jest ich kilka.

Po pierwsze Używaj długiego naświetlenia. 
W tej sytuacji, nocy, właśnie długie naświetlenie to klucz do sukcesu. Za pomocą tego jest możliwe uzyskanie więcej światła docierającego do aparatu, dzięki czemu więcej szczegółów będzie dobrze widoczne na zdjęciu.

Po drugie Kontroluj zdjęcia

Jeśli nocą nie chcemy wykonywać zdjęć, które miałyby jakieś wady, chociażby dotyczące pikseli, to warto skupić się na kontroli zdjęcia. Musimy patrzeć, jak wyszło wykonane zdjęcie i w razie czego wykonać je jeszcze raz, bądź z wykorzystaniem osłony na obiektywie.

Po trzecie Uchwyć ruch

Dzięki długiemu naświetlaniu jesteśmy w stanie uchwycić na zdjęciach ruch. Wystarczy na przykład wykonać zdjęcie jakiejś osobie, rzeczy, która się porusza, z wykorzystanie długiego naświetlania, wtedy na pewno na zdjęciu będzie widoczny ruch.

Po czwarte manipuluj przysłoną

W każdym aparacie cyfrowym mamy możliwość ustawiania przysłony. Warto również i ją brać pod uwagę. W przypadku, gdy używamy długiego czasu naświetlania, to spróbujmy ustawić niewielki otwór przesłony, aby uniknąć zbyt mocnego naświetlenia. Natomiast w przypadku, gdy używamy krótszego czasu naświetlania to należy użyć szerzej otwartej przesłony, aby uniknąć efektu drgania podczas robienia ujęcia.

Po piąte używaj lampę błyskową

Powinniśmy pamiętać o tym, że przy wykonywaniu zdjęć nocnych rzadko wykorzystuje się lampę. Możemy ją chociażby zastosować w momencie, gdy chcemy uchwycić na przedmiot pierwszym planie a w tle inne przedmioty, na przykład poruszające się. 

Po szóste kiedy robić zdjęcia nocne 

Trzeba zaznaczyć, że takie zdjęcia należy wykonywać o zmierzchu, gdy kolory i szczegóły są łatwiejsze do uchwycenia. Poza tym wcześniej dobrze byłoby dokładnie ustalić lokalizację, gdzie będziemy wykonywać zdjęcia.