Witam wszystkich:)


Regularnie zamieszczam coraz to nowsze artykuły, które dotyczą obu kursów:

I. Kurs Gitarowy dla początkujących - w lewym nagłówku !

II. Kurs HTML i CSS - w prawym nagłówku !


Polecane blogi:05 października 2013

Trasa 1999-2002: „S&M”

Bardzo wysoki przywilej posiadała Metallica 16 marca 1999 roku- wtedy to album "Metallica uzyskał 11 milionów egzemplarzy, w sprzedaży-dzięki czemu uzyskał statuj diamentowej płyty. Trasę koncertową rozpoczęli 30 kwietnia-30 lipca o nazwie "Garage Remains The Same Tour". Również występował zespól z orkiestrami symfonicznymi. Nastąpiło to 19 kwietnia w Berlinie z Filmową Orkiestrą z Babelsberga, jak i 23 listopada z Nowym Jorku z Nowojorską Orkiestrą symfoniczną.
23 czerwca 2000 zespół wyruszył w trasę koncertową Summer Sanitarium Tour, trwającą do 9 sierpnia 2000.

Kolejny film zespołu został wydany 22 listopada 1999 roku. Był to film koncertowy S&M, który ukazywał koncert Metallici z Orkiestrą Symfoniczną z San Francisco. XX wiek rozpoczęli minitrasą "Mini Miellenium Tour".

Wkrótce nastąpiła pewna sprawa sądowa, która dotyczyła pobierania za darmo cyfrowych plików muzycznych, w tym także pochodzących z albumów Metallici. Była to sprawa przez Napsterowi-serwisie, który zapewniał internautom taką możliwość. Czynny udział w rozprawie brał Urlich, który ukazał listę osób, która pobierała pliki. Ale to doprowadziło do krytyki zespołu, jak i zmniejszenia liczby fanów, co mialo wpływ na mniejsza ilość zakupionych albumów Metallici.

Po trasie - 30 listopada mieli możliwość wystąpić na ceremonii My VH1 Music Awards.
Wkrótce skład zespołu się zmienił? 17 stycznia 2001 roku odszedł Jason Newsted - basista. Wynikała jego decyzja przede wszystkim ze zmęczenia, jak i powodów osobistych. Niedługo później inni członkowie dostrzegali wysokie zmęczenie zespołu. Dlatego postanowili skorzystać z pomocy terapeuty - Phila Towle'a. Jego zadaniem było zmniejszenie napięcia, które wzrastało.
Wkrótce do zespołu dołączył nowy basista - Bob Rock, czyli producent albumów. A do nagrywania zaangażowano Joe Berlinger, Bruce Sinfosky.

Między Metallicą i Napsterem - 12 lipca 2001 roku nastąpiło porozumienie. Tydzień później nie było możliwości nagrywania dalszej części albumu-wynikało to z faktu, że James Hetfield udał się do kliniki odwykowej. Miał zamiar wyleczyć się z wszelkich uzależnień.
Nowy film-"Classic Albums" opowiadał o albumie "Metallica" i został wydany 6 listopada 2001 roku. James powrócił do zespołu na początku grudnia, a nagrania do nowego albumu zostały wznowione 1 maja 2002 roku. A już w grudniu 2002 roku zespół wziął pod uwagę wyszukanie odpowiedniego basisty do zespołu, dlatego zostało zorganizowane przesłuchanie.