Witam wszystkich:)


Regularnie zamieszczam coraz to nowsze artykuły, które dotyczą obu kursów:

I. Kurs Gitarowy dla początkujących - w lewym nagłówku !

II. Kurs HTML i CSS - w prawym nagłówku !


Polecane blogi:05 października 2013

Trasa 1991-1995: "Metallica"

Sesja albumu studyjnego została ukończona 16 czerwca 1991 roku. W sierpniu brali oni udział w Festivalu Monsters of Rock. A wydanie nowego albumu="Metallica" nastąpiło 12 sierpnia. Znalazł się on w szybkim czasie na 1 miejscu w krajowym zestawieniu w USA. Jak przedstawiały się wyniki sprzedaży? Tydzień=600 tys. egzemplarzy płyt. Do najważniejszego utworu tego albumu możemy zaliczyć "Enter Sandman". Pod koniec września-28, wystąpili w Moskwie przed prawie 0,5 mln publicznością. A następnie wyruszyli w Trasę koncertową, pod nazwą "Wherever I may Roam Tour". 6 lipca 1992 roku trasa została przerwana.
Dopiero 17 lipca wybrali się na trasę koncertową, ale tym razem o nazwie "Metallica/GNT Stadium Tour", wraze z Guns N' Roses.

Metallica miała możliwość grać na koncercie w Montrealu-8 sierpnia 1992 roku. Doszło wtedy do pewnego zdarzenia. Kiedy zespół grał utwór "Fade to Black", to nastąpił przedwczesny wybuch płomieni. Z tego powodu James Hetfield został poparzony w kilku miejscach. Dlatego trasa ponownie została przerwana. Ale Hetfield, mimo braku możliwości gry na gitarze, skupił się na wokalu. W gitarze zastąpił go John Marshall. Rozpoczęcie tej trasy nastąpiło 25 sierpnia, a zakończyła się 6 października. Później zespół ponownie wystąpił w MTV Video Music Awards-9 września. Wtedy otrzymał nagrodę w kategorii Best Metal/Hard Rock Video za teledysk-"Enter Sandman".Trasa koncertowa "Wherever I may Roam Tour" Została wznowiona 22 października 1992 roku, a zakończona 8 maja 1993.


Warto zauważyć, że 17 listopada 1992 roku Metallica wydała film dokumentalny zespołu o nazwie "A Year and a Half in the Life of Metallica". Film przedstawiał przede wszystkim sesje nagraniowe albumu "Metallica", jak i sytuacje z tras koncertowych.

Krótka trasa koncertowa rozpoczęła się 19 maja o nazwie "Nowhere Else to Roam Tour"-zakończyła się 4 lipca. Niedługo później-23 listopada-ukazał się zapis "Binge&Purge". Znajdowały się na nim zapis występów audio zespołu z 25-27 lutego, 1-2 marca 1993 roku, które miało miejsce w Meksyku; również posiadał zapisy wideo występu zespołu z 13-14 stycznia 1992 roku, w San Diego + 29-30 sierpnia 1989 rok, w Seattle. Popularność tego albumu okazała się być bardzo wysoka-sprzedaż w milionach egzemplarzy.
Trasa koncertowa "Summer Hit" rozpoczęła się 28 maja 1994 roku. Trwała do 21 sierpnia 1994 roku. Próby do utworzenia kolejnego albumu odbyły się w paźdżnierniku 1994 roku-nad utworami pracowali zarówno Urlich, jak i Hetfield. Sesja nagraniowa odbyła się w Plant Studios w Sausalito-stan Lalifornia. Ponownie producentem okazał się Bob Rock.

W tym czasie zespół również wyjeżdżał na minitrasę "Escape from the Studio '95".