Witam wszystkich:)


Regularnie zamieszczam coraz to nowsze artykuły, które dotyczą obu kursów:

I. Kurs Gitarowy dla początkujących - w lewym nagłówku !

II. Kurs HTML i CSS - w prawym nagłówku !


Polecane blogi:05 października 2013

Początki Nirvany

Pierwsze miejsce, gdzie zaczęła grać Nirvana, to Crocodile Cafe. Jak opisywał pierwsze albumy sam Cobain. Powiedział: "Pierwsze piosenki były pełne furii(...). Dopiero z biegiem czasu stawały się coraz bardziej i bardziej popowe, w miarę jak ja czułem się coraz bardziej i bardziej szczęśliwy. Teraz opowiadają o konfliktach w związkach, uczuciach do innych ludzi". Od kwietnia 1990 nastąpiła współpraca z nowym producentem - Butchem Vigiem. 

Dzięki temu była możliwość nagrywania innego albumu. Mamy tutaj na myśli "Smart Studios". Nagrywanie odbywało się w Madison. Jaka panowała wtedy sytuacja między muzykami? Możemy zauważyć, że zarówno Cobain, jak i Nocoselic nie byli zadowoleni z pracy gitarzysty, który według nich nie potrafi grać na perkusji. A on-Channing - miał do nich żal, że nie pozwalają mu pisać tekstów. W momencie, gdy nagrania do tego albumu zostały nagrane, to perkusista odszedł z zespołu. 

Ale w końcu nastąpiły pewne zmiany, które zapewniły Nirvanie odpowiedniego perkusistę. Do zespołu doszedł Dan Peters- miał on możliwość nagrywać z zespołem utwór "Silver". Cobein niedługo później mieli możliwość poznać nowego perkusistę - Dave Grohla. I trzeba przyznać, że w szybkim czasie przekonali się o jego potencjale. Novoselic po 2 latach w wywiadzie zaznaczył:"Już po dwóch minutach wiedzieliśmy, że to jest właściwy perkusista".