Witam wszystkich:)


Regularnie zamieszczam coraz to nowsze artykuły, które dotyczą obu kursów:

I. Kurs Gitarowy dla początkujących - w lewym nagłówku !

II. Kurs HTML i CSS - w prawym nagłówku !


Polecane blogi:05 października 2013

In Utero Nirvana

Do utworzenia "In Utero" przyczyniła się także Steve Albini, który został zatrudniony przez zespół. Ton on miał za zadnie utworzyć szorstkie, jak i ciężkie brzmienia, który były prezentację tego albumu. To doprowadziło do utworzenia jednego utworu dla In Utero, który okazał się być najlepszym. Był on promowany w wielu stacjach. Jeśli chodzi o produkcję albumu, to odbywała się ona w szybkim okresie-album In Utero był nagrany w ciągu 2 tygodni. A jak wyglądała jego promocja? Możemy wskazać, że w w szybkim czasie nastąpiła szybka sprzedaż tego albumu, który był nagrywany w Cannon Falls, w Pachyderm Studios.

W ciągu tworzenia tego albumu następowały pewne zmiany. Wynikały to przede wszystkim z podejścia Cobaina, który posiadał pod tym względem wysokie wymagania. Zaufał on, że pewne utwory nie posiadały odpowiednich ścieżek. Na przykład stwierdził, że pewne partie basowe są zbyt niskie, a niektóre utwory nie brzmią perfekcyjnie. Z tego powodu zatrudnił do współpracy producenta R.E.M. A sam skupił się na dodaniu wokali wspierającego, jak i dodatkowych ścieżek instrumentalnych.


Wyniki In Utero były bardzo wysokie. Już we wrześniu 1994 roku znajdował się na miejscu listy Billboard 200. Ciekawie opisał ten album dziennikach Time- John Farley:"Mimo obaw części fanów alternatywnego rocka, Nirvana nie zbliżyła się do mainstreamu, to raczej nowy album zbliży mainstream do Nirvany". Musimy przyznać, że sława tego albumu była wysoka, ale nie przebiła Nevermind. To spowodowało rozpoczęcie się kolejnej trasy koncertowej dla Nirvany w USA. A dołączył do zespołu drugi gitarzysta - Pat Smear.