Witam wszystkich:)


Regularnie zamieszczam coraz to nowsze artykuły, które dotyczą obu kursów:

I. Kurs Gitarowy dla początkujących - w lewym nagłówku !

II. Kurs HTML i CSS - w prawym nagłówku !


Polecane blogi:05 października 2013

Dalsze losy członków zespołu Nirvana

Śmierć Cobaina na szczęście nie zniszczyła muzycznego podejścia dalszych członków. Dalej byli oni aktywni na scenie muzycznej. Na przykład Grohl zajmował się tworzeniem demo utworów, nastąpił to krótko po śmierci Cobaina. Na pewno to zdarzenie miało wpływ na wszystkich członków zespołu. Nagrania Grohla okazały się być albumem Foo Fithters. Grohl także występował w innych zespołach- na przykład Renacious D, Killing Joke, Tom Petty and The Heartbreakers.

Jak potoczyła się historia Novoselica? On założył zespół Sweet 75. Następnie skupił się na założeniu zespołu Eyes Adrift, przy pomocy Curta Kirkwooda Budd Gaugh. Zastępował również basistę w grupie Flipper. Poza tym Nowosilec starał się angażować w politykę, założył komitet JAMOAC- a zajmował się ochroną praw muzyków. Jego kolejny sukces, to wydana książka w roku 2004 pod nazwą "O Grunge'u i rządzie:Naprawimy tę wadliwą demokrację".

Późniejsze wydawnictwa Nirvana

Również po śmierci Cobaina zostały wydane kolejne albumy. Do niego możemy zaliczyć "MTV Unplugged" w Nowym Jorku. Został on wydany w listopadzie 1994 roku. Niespełna 2 tygodnie później mogliśmy dostrzec pewne nagrania wideo, które były zatytułowane "Live! Tonight! Sold Out!". Były z niej zawarte dokumentacje trasy koncertowej Nevermind. Rozwój dalszej pracy nie był taki szybki, ponieważ Novoselic, jak i Grohl nie mieli zamiaru zapominać o tragicznej śmierci Cobeina. Dlatego album koncertowy został wydany w roku 1996, jego tytuł brzmiał "From the Muddy Banks of The Wishkah".

Ale praca pozostałej dwójki zespołu Nirvany nie została zakończona. Od sierpnia 1997 roku do 2001 pracowali nam utworzeniem zestawu z rzadkimi nagraniami Nirvany. Jednak problemy wynikały ze sprawy sądowej, którą wytoczyła przeciw nim żona Cobaina, oskarżając, że wykorzystują wspólne własności zespołu dla własnych korzyści. Jak przebiegał ten proces? Dotyczył on przede wszystkim wydania utworu " You Know You're Right". Love twierdziła, że powinien ten utwór znajdować się w kompilacji Cobeina z największymi przebojami. Ten proces został szybko rozwiązany. Nastąpiło miedzy stronami porozumienie. Zostały spełnione warunki Love, ale przy dostarczeniu im kaset demo, które były nagrane przez Cobaina-następnie zostały one dołączone do dalszego zestawu. A utwór "You Know You're Right" dołączyła do kompilacji Cobaina i została wydana w roku 2002, 29 października.

A jak prezentowały się wyniki działania Grohla i Novoselica? Ich nowy album został dopiero wydany w listopadzie 2004 roku. Był on zatytułowany "With The Lights Out". Co on zawierał? Przede wszystkim wczesne wersje demo, nagrania z prób, utwory koncertowe. A rok później mogliśmy zauważyć kolejną kompilację Silver-the best of the box. Dodano do niej 3 niewydane wcześniej utwory demo.


Jak wyglądały dalsze lata Nirvany?

Biorąc pod uwagę żonę Cobaina, to postanowiła ona w roku 2006 sprzedać 1/4 udziałów w katalogu utworów nirwany. Zostały one zakupione przez Firmę Primary Wave Music za 50 milionów dolarów.
W roku 2006 mogliśmy dostrzec wydanie "Live! Tonight! Sold Out!" w postaci DVD. A rok później dostępna była pełna wersja MTV Unplugged in New York.

Ciekawie przedstawiał się także rok 2009. Wtedy został wydany najlepszy koncert grupy na festiwali w Reading w roku 1992-"Live at Reading". Niemalże wszelkie nagrania zostały już opublikowane. Jedynie pozostały pewne zapisy wideo, także z koncertów, które mogą zostać jeszcze przez zespół wydane.