Witam wszystkich:)


Regularnie zamieszczam coraz to nowsze artykuły, które dotyczą obu kursów:

I. Kurs Gitarowy dla początkujących - w lewym nagłówku !

II. Kurs HTML i CSS - w prawym nagłówku !


Polecane blogi:24 września 2013

Założenie - I album 1983–1984

Dawna nazwa zespołu brzmiała Tony Flow and the Majestic Maters of Mayhem. Zespół został utworzony przez uczniów szkoły Fairfax High School: mamy tutaj na myśli Hillela Slovaka, Antonego Kiedisa, Jacka Ironsa, Michaela Balzary'ego. Nastąpiło to w roku 1983. Początki tego zespołu mogliśmy zauważyć w klubie Rhytm Lounge - odbywały się tam wystąpienia dla kilkudziesięciokrotnej publiczności. Jak były prowadzone tam ich wystąpienia? Postarali się oni o utworzenie utworu, zaczęli podczas występu również improwizować, a sam Kiedis zdecydował się na rapowanie wiersza-"Out in L.A.". Ich wykonanie cieszyło się aprobatą publiczności, dlatego poproszono ich o ponowny występ. Po takim sukcesie nastąpiła również zmiana nazwy zespołu na Red Hot Chili Peppers.

Takie występy w klubach w L.A. doprowadziły ich do większego sukcesu. Po kilkunastu miesiącach podpisali kontrakt z wytwórnią. Ale Slovak i Irons postanowili nie brać udziału w dalszych zmaganiach zespołu RHCP, bardziej wysilali się w What is This?

Mieli możliwość nagrać album wydany przez MCA. To doprowadziło do tego, że sam Flea i Kiedis zaprosili pewne osoby do współpracy. Nastąpiło przesłuchanie, z którego dostali się Cliff Martines oraz Jack Sherman.

W celu promocji swojego pierwszego albumu wzięli pod uwagę pomoc Andy'ego Gilla, świetnego gitarzystę w Gang of Four. Sam Gill wprowadził w utworach lżejsze dźwięki, dzięki temu były one bardziej atrakcyjne dla radia. Dzięki temu "The Red Hot Chili Peppers"został wydany 10 sierpnia 1984 roku. Dalsze losy polegały na powrocie Slovaka,

z powodu małej popularności dla What is This?, a opuszczeniu zespołu przez Shermana.