Witam wszystkich:)


Regularnie zamieszczam coraz to nowsze artykuły, które dotyczą obu kursów:

I. Kurs Gitarowy dla początkujących - w lewym nagłówku !

II. Kurs HTML i CSS - w prawym nagłówku !


Polecane blogi:24 września 2013

Stadium Arcadium 2005–2007

Na pewno wielu z nas miało przyjemność słuchać nowy album RHCP wydany w roku 2006 - "Stadium Arcadium". Został on wyprodukowany przez Ricka Rubina. W tym albumie znajdowało się aż 38 utworów - miały one wyjść w postaci 3 płyt. Jednak nastąpiła zmiana, która polegała na przedstawieniu 2 albumów, w których razem znajdowało się 28 utworów. Ten album zdobył największą popularność, debiutował na 1 miejscu w amerykańskich listach przebojów, a szybko był dostępny na świecie - w 26 krajach, również w Polsce.

W tym albumie świetnie ulokował się singiel "Dani California". Okazał się najszybciej sprzedającym singlem,a ścieżka dźwiękowa była wykorzystana w filmie Death Note. Następny singiel "Tell me baby" także zyskał wysoką popularność. Poza tym warto wspomnieć o "Snow", jak i "Desecration Smile". To przede wszystkim te utwory uplasowały się na szczycie albumu.


Tworzenie albumu wiązało się z kolejną trasą koncertową, która odbywał się w roku 2006, promowała ona Stadium Arcadium. Nastąpiła ona od maja-lipca 2006 roku, w samej europie, następnie etap trasy 4 miesięcznej nastąpił w Ameryce. Ale później zauważyliśmy powrót do Europy, na okres 2 miesięcy. Ale to nie był koniec trasy. RHCP znalazł się także w Meksyku na okres 3 miesięcy, również w Australii, Nowej Zelandii, Japonii. Świetny sukces zespołu, to koncert Live Earth na Wemblay Stadium, który odbył się 7 lipca 2007 roku.


W roku 2007 Stadium Arcadium został uznany za najlepszy rockowy album. A miano najlepszego rockowego utworu zyskała "Dani Caliornia".


Jak plasował się dalszy skład zespołu?

Po tym okresie, od roku 2007-2009 mogliśmy dostrzec ponowne odejście Frusciate od zespołu.

Po takim ciągłym wysiłku RHCP udał się na długi urlop. Sam Kiedis przyznał, że zespół był bardzo wyczerpany, ponieważ od wydania Californication skupili się na ciągłej pracy, bez jakiegokolwiek odpoczynku. Kiedis zajął się opieką nad synem, jak i tworzeniem krótkiego serialu - "Spider and Son".

Historai Flea przedstawia się w ten sposób, że wybrał się na studia muzyczne. A Frusciate rozpoczął solową karięrę.
Natomiast Chad Smith postanowił współpracować z Chickenfoot oraz w solowym projekcie - "Chad Smith's Bombastic Meatbats".

Dalsze wysiłki Kiedisa, Smitha, Fleat dotyczyły współpracy z MusiCares, która miała na celu wspieranie osób uzależnionych od narkotyków. Frusciate w tym okresie znajdował się w Europie.


My mieliśmy możliwość gościć RHCP 3 lipca 2007 roku, w Chorzowie, na stadionie Śląskim. Następnie działalność zespołu została zawieszona.


Ale grupa 12 października 2009 roku postanowiła wrócić, jak i wykonać dalszą pracę, w kierunku muzyki rockowej. Dlatego szybko skupili się na pisaniu nowych utworów. Ale nastąpiła zmiana w składzie. Frusciate został zmieniony przez Josha Klinghoffera. Jaki był powód odejścia Frusciate? Wskazuje o tym jego wypowiedź na Myspace, którą ukazał w roku 2009 - 17 grudnia: "W ciągu ostatnich 12 lat, zmieniłem się jako osoba i artysta, do tego stopnia, że  tworzenie tego, co zrobiłem z zespołem by sprzeczne z moim charakterem. Nie było wyboru inne opcji. I po prostu będą tym, czym jestem, będą robić to, co chcę zrobić".