Witam wszystkich:)


Regularnie zamieszczam coraz to nowsze artykuły, które dotyczą obu kursów:

I. Kurs Gitarowy dla początkujących - w lewym nagłówku !

II. Kurs HTML i CSS - w prawym nagłówku !


Polecane blogi:24 września 2013

RHCP - Styl muzyczny

Technika
W muzyce bardzo istotna rolę odgrywa technika gry. Dlatego Kiedis skupił się na operowaniem kilkoma stylami wokalnymi. Skupił się na wykorzystaniu rap-u, stylu mówionego, jak i standardowy styl śpiewania. W ten sposób mogli oni utworzyć oryginalny styl. Od Californication dostrzegaliśmy pewne zmiany, przede wszystkim partie wokalne szybciej śpiewane, mówione, rapowane.

Gra na gitarze Slovaka opierała się na takich stylach muzycznych, jak Funk i Blues.

Gra na basie Flea opierała się na połączenie Psychodelii, Punku, Funku i Hard Rocka.

Improwizacja

W przypadku zespołu mogliśmy zauważyć również improwizację. Następowało to w momencie, gdy RHCP występował na żywo. Wiele partii gitarowych-solówek, które były grane na koncertach przez Frusciate, są improwizowane. Zazwyczaj zespół starał się rozpoczynać dany koncert od krótkiej improwizacji, która stanowiła dobry początek. A koncert jest zakończony zawsze dłuższą improwizacją, solówkami gitarzystów.

Teksty

W przypadku tekstów Kiedis starał się poruszać wiele tematów, ale nie były one tego samego rodzaju w każdym albumie. Jeśli chodzi o tematykę-to starał się brać pod uwagę przyjaźń, miłość, nastoletni lęk. Również w utworach przedstawiał ciekawe połączenie seksu z muzyką, komentarze społeczne i polityczne. Także starał się brać pod uwagę sytuację dobrze mu znaną, czyli narkotyki, obcowanie ze śmiercią, pisał również o Kalifornii.