Witam wszystkich:)


Regularnie zamieszczam coraz to nowsze artykuły, które dotyczą obu kursów:

I. Kurs Gitarowy dla początkujących - w lewym nagłówku !

II. Kurs HTML i CSS - w prawym nagłówku !


Polecane blogi:24 września 2013

RHCP - ogólnie

RHCP-czyli RED HOT Chili Peppers. Jest to zespół kalifornijski grający przede wszystkim funk rock. Powstał w roku 1983, w Los Angeles.
W skład zespołu wchodzi:
     Anthony Kiedis - wokalista,
     Josh Klinghoffer - gitarzysta,
     Michael Balzary - basista,
     Chad Smith-perkusista.
W tym zespole możemy zauważyć połączenie tradycyjnego funk z innymi stylami muzycznymi (rockiem psychodelicznym, punk rockiem, alternatywnym).

Wstęp:

Zespół początkowo był złożony z Balzary'ego i Kiedisa. Poza tym początki RHCP były możliwe dzięki współpracy Hillela Slovaka - gitarzysty i Jacka Ironsa-perkusisty. Po pewnym czasie Hillel zmarł -przedawkował heroinę w roku 1988. Z tego też powodu z zespołu odszedł Irons. Ale do zespołu przybył perkusista Dead Peligro. Ale w końcu na stałe przybył perkusista Smith. A samego Slovaka zastąpił gitarzysta John Frusciate.
Co uzyskał taki skład? Już w roku 1989 doprowadził do wydania czwartego albumu - "Mother's Milk", w roku 1991 "Blood Sugar Sex Magik".

To przede wszystkim 5 album rozpoczął ich popularność -"Blood sugar Sex Magik".

Jego sprzedał osiągnęła 13 milionów. Niedługo później gitarzysta Frusciate postanowił odejść z zespołu. Wynikało to z braku przygotowania do takiej popularności, sukcesów; szybko uzależnił się od narkotyków. Kto go zastąpił? Następcą okazał się Dave'a Navarro. Dzięki niemu, jak i pozostałym członkom było możliwe nagranie następnego albumu, który nosił nazwę "One Hot Minute". Ale album nie został tak przyjęty, jak wcześniejszy. Ponownie gitarzysta postanowił opuścić zespół - Navaroo. Ale wrócił do zespołu Frusciate. Był on na odwyku i był w stanie wyjść z tego nałogu narkotykowego. To doprowadziło do tego, że w roku 1999 było możliwe nagranie albumu Californication. Jego sprzedaż jak na razie była największa- wynosiła ponad 15 milionów egzemplarzy.
3 lata później, w roku 2002 wyszedł następny album-"By the Way". Ale trzeba przyznać, że najlepiej przyjął się album wydany w roku 2006 - "Stadium Arcadium".Jest to podwójny album. To on znalazł się na pierwszym miejscu listy Billboard Hot 100.

Jakie były dalsze wyniki RHCP? Możemy wskazał, że okazał się on 7 razy laureatem nagrody Grammy. Jeśli chodzi o cały nakład albumów, to wynosił on powyżej 35 milionów egzemplarzy. Jeśli chodzi o listę Billboard Hot 100, to na nim znalazł się 8 singli tego zespołu. A inne znajdowały się na kolejnych listach przebojów-na przykład 5 singli występowało w Mainstream Rock Tracks. Ale od kilku lat dostrzegamy, że RHCP nie jest aktywnym zespołem. Ale posiadaliśmy zapewnienia od 2 wspólników, że powrócą w roku 2009 do studia, w celu nagrania innego albumu.