Witam wszystkich:)


Regularnie zamieszczam coraz to nowsze artykuły, które dotyczą obu kursów:

I. Kurs Gitarowy dla początkujących - w lewym nagłówku !

II. Kurs HTML i CSS - w prawym nagłówku !


Polecane blogi:24 września 2013

Freaky Styley ; The Uplift Mofo Party Plan 1985–1988

Następowały pewne przymiarki do wydania nowego albumu, nastąpiło to przy pomocy Georga Clintona, który został wybrany do wyprodukowania nowego albumu. Ma on nazwę "Freaky Styley".
Ten album był nagrywany w Detroit, w studiu United Sound Systems. Ten album cechował się przede wszystkim punkiem, fankiem. Dzięki temu było możliwe połączenie tych 2 stylów muzycznych. Jakie były wyniki takiej współpracy? Trzeba przyznać, że niewielkie. Również trasa koncertowa nie prezentowała się na wysokim poziomie.

Ciekawostka dotyczy tutaj pewnych słów, które znajdują się w utworze RHCP "Yertle The Turtle". Znalazł się w utworze inny głos, który mówił słowa:"Look at that Turtle go bro". Słowa te prawdopodobnie zostały wypowiedziane przez dilera Clintona - miał on mu zapłacić za towar, ale nie posiadał odpowiednich środków. Dlatego zaproponował mu wypowiedzenie tych słów w utworze RHCP. Poza tym zespół znalazł się w filmie, tworząc odpowiedni klimat na scenie w klubie w L.A.


Jakie były dalsze składy zespołu? Niedługo później z zespołu odeszedł Martinez, a przybył Jack Irons-wynikało to z braku własnego zespołu, stałej pracy. Do wypromowania kolejnego albumu wzięli pod uwagę wspópracę z Rickiem Rubinem, który odrzucił propozycję; dlatego zwrócili się z nią do Michaela Beinhorna, który przystał na propozycję. Utwory powstawały w bardzo szybkim okresie czasu, zostało w nim ukazane o wiele trudniejsze podejście do punk rocka. Zespół powracał do dawnego składu, dlatego twórczość prezentowała się na wysokim poziomie, podczas nagrywania.


Ich kolejny album wyszedł w roku 1987, 29 września-"The Uplift Mofo Party Plan". Okazał się on pierwszym albumem, który został ukazany na liście Billboard hot 200 - miejsce 148. Dla zespołu oznaczało to świetny sukces. Ale jednak dalsze dzieje zespołu nie wyglądały kolorowo. Wynikało to z faktu, że Iron i Slovak popadli w nałóg. Z tego powodu opuszczali często zespół, nie pojawiali się podczas nagrań. Z tego powodu Slovak zmarł w roku 1988,25 czerwca, nastąpiło to podczas promowania nowego albumu na trasie koncertowej. Co się działo z Kiedisem. Postanowił on opuścić miasto, z tego powodu nie był na pogrzebie przyjaciela. A Irons postanowił odejść od zespołu, w którym zginął jego przyjaciel.