Witam wszystkich:)


Regularnie zamieszczam coraz to nowsze artykuły, które dotyczą obu kursów:

I. Kurs Gitarowy dla początkujących - w lewym nagłówku !

II. Kurs HTML i CSS - w prawym nagłówku !


Polecane blogi:24 września 2013

Californication 1998–2001

Trzeba zauważyć, że zespół nie posiadał już w swoim składzie także Johna Frusciate. Jego dalsza historia nie przedstawiała się pozytywnie? Uzależnił się bardzo od narkotyków-był bliski śmierci. W końcu skierowano go na odwyk do Encinas Drug Rehabilitation Center, w Las Encinas. Przeszedł całą kuracje. Ale jego dalsze leczenie było zwiazane z przeprowadzeniem odpowiednich operacji, które dotyczyły schorzeń, jakie nabył przez nałów, jak i blizny, wywołane poprzez dożylne przyjmowanie heroiny.

Jednak w roku 1988 mogliśmy dostrzec powrót Frusciate, który zaproponował mu sam Flea, na co on przystał. Dzięki temu zespół powrócił do dawnego składu, a to  zapowiadało dobre wyniki. Sam Kiedis zaznaczył: "Dla mnie to była esencja następnych sześciu lat spędzonych razem ze sobą. Wtedy poczułem, że to jest to, o co mi w życiu chodzi, że magia tworzonej wspólnie muzyki zacznie rozbrzmiewać od nowa. Słuch nagle bardzo się nam wyczulił, zamiast tkwić w mierności i beznadziei zaczęliśmy być na nowo graczami w wielkim, uniwersalnym świecie muzyki".


Jak prezentował się powrót Frusciate? Na pewno nie było mu łatwo-był wyczerpany fizycznie, psychicznie, poza tym stracił sprzęg gitarowy, poprzez pożar, który nastąpił w jego domu. Ale mimo wszystko powrócił do normalnego życia, jak i dawnego talentu, który mógł dalej rozwijać. Dzięki rocznej współpracy w roku 1999-8 czerwca, była możliwość wydania 7 albumu RHCP - "Californication". W nim mogliśmy zauważyć utwory w stylu rap-u, spójne tekstury, partie basowe, wokalne, jak i melodyjne riffy gitarowe.


Wynik "Californication" był zachwycający - znalazł się na 3 miejscu listy Billboard 200.

3 single znalazły się na 1 miejscu listy Modern Rock Track. Przede wszystkim z tego albumu znane są nam utwory: "Otherside", "Scar Tissue", "Californication".

Następnie cały zespół RHCP zajął się trasą koncertową, która rozpoczęła się w lipcu 1999 roku, a trwała 2 lata. Mieli możliwość ponownie zagrać na Woodstock, w roku 1999. Nawet podczas tego koncertu spełnili prośbę siostry Jimiego Hendrixa. Zagrali cover jego utworu, znajdował się on także na albumie "Mother's Milk".


W końcu przyszedł XXI wiek - 2001 rok. Wtedy RHCP wydali koncert, który był nagrany w formie DVD, wyreżyserowane dzięki Dickowi Rude'aowi.