Witam wszystkich:)


Regularnie zamieszczam coraz to nowsze artykuły, które dotyczą obu kursów:

I. Kurs Gitarowy dla początkujących - w lewym nagłówku !

II. Kurs HTML i CSS - w prawym nagłówku !


Polecane blogi:24 września 2013

Blood Sugar Sex Magik 1990–1992

W końcu przyszły lata 90. W tym przypadku grupa postanowiła zmienić wytwórnię, zdecydowała się na Warner Bros. Poza tym postarali się oni o zatrudnienie Ricka Rubina. Zgodził się i tak naprawdę to on był w stanie pomagać podczas tworzenia nowych albumów. Jeśli chodzi o proces pisania utworów do nowego albumu, to przychodził on grupie bardzo szybko. Sam Kiedis przyznał: "każdego dnia dostawałem nową muzykę, by napisać do niej słowa".

Następnie mogliśmy zauważyć dalszą pracę RHCP. Dotyczyła ona nagrywania, jak i produkcji kolejnego albumu. Odbywało się to w ciągu pół roku. Ale Rubin wziął pod uwagę zmianę miejsca nagrywania. Zdecydowali się na salę prób, która znajdowała się blisko studia. Cały zespół miał za zadanie spędzać tam cały czas i skupiać się na najważniejszej pracy, czyli nagrywaniu. Dlatego żyli oni w odosobnieniu ze światem. Ale Smith odszedł od takiego pomysłu Rubina - uważał, że ten dom jest nawiedzony.


Pewne problemy wynikały z przygotowania nazwy dla nowego albumu. Ale tutaj wiele przesądziło podejście Rubina, któremu spowodował się utwór "Blood Sugar Sex Magik".

I taka nazwa została przyjęta, album został wydany 1991 roku, 24 września. W niej został ukazany utwór "Give it Away" - uplasował się na pierwszy singiel, znalazł się w kategorii "Best Hard Rock Performance". Poza tym znalazł się na pierwsze miejsce listy Modern Rock. Tak więc już pierwszy utwór zapewnił dalszy sukces RHCP. Poza tym warto wspomnieć o balladzie "Under the Bridge". Znalazła się ona na drugim miejscu w Billboard Hot. Trzeba przyznać, że to przede wszystkim ta ballada jest rozpoznawana w tym zespole. A sprzedaż całego albumu wyniosła powyżej 12 milionów egzemplarzy.

Ale w pewnym okresie problemy posiadał sam Frusciate. Wynikały one z uzależnienia od narkotyków. Z tego powodu również nie brał udziału w trasie koncertowej w Japonii w maju 1992 roku. Dlatego na festiwali Lallopalooza znalazł się w zespole gitarzysta Arik Marshall, później jeszcze na krótko dołączył Jesse Tobias. Szybko odeszli, a do zespołu powrócił Navarro.